Trzy sposoby na depilację

Trzy sposoby na depilację
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Moda na depilowanie własnego ciała dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Panowie coraz częściej decydują się na usuwanie włosków z okolic pach, klatki piersiowej i miejsc intymnych. To co kiedyś było traktowane jako „niemęskie”, dzisiaj jest całkowicie naturalne. Kobiety zaś usuwają włosy z niemal całego ciała, za wyjątkiem głowy. Delikatna, gładka skóra to z resztą domena kobiecości. Daje efekt estetycznego, zadbanego ciała.

Dzisiejszy artykuł przedstawia kilka sposobów na depilację całego ciała. W treści tego artykułu znajdziesz informację na temat kremów, depilacji laserowej oraz woskowej. Zapraszamy do szczegółowej lektury.

Kremy do depilacji

Usuwanie włosków z całego ciała przy zastosowaniu kremów do depilacji jest bardzo praktyczne. Ten sposób cieszy się coraz większą popularnością. Wśród użytkowników tego sposobu zdecydowanie więcej jest kobiet. Kremy do depilacji doskonale sprawdzają się przy każdym miejscu. Bardzo często korzysta się z nich przy depilowaniu okolic bikini.

Bardzo ważny jest wybór konkretnego specyfiku. Przed zakupem warto zrobić próbę (wykorzystując darmowe próbki). Dzięki temu możemy sprawdzić, czy dany specyfik nie wywołuje żadnych podrażnień, będących wynikiem uczuleń na jakiś z chemicznych składników. Warto korzystać ze specyfików z najwyższej półki. Najdroższe, ale zarazem najbezpieczniejsze, najtrwalsze. To wystarczająca rekomendacja tych specyfików.

Depilacja laserowa

Depilacja przy użyciu lasera możliwa jest w gabinetach kosmetycznych oraz w… domu. Niewiele osób o tym wie, ale w wielu miejscach dostępne są depilatory laserowe. Jest to ciekawa alternatywa dla bardzo drogich zabiegów depilacyjnych. Zaraz kupując depilator laserowy możemy z niego korzystać do woli. Ponadto cena nie jest tak wysoka jak mogłoby się niektórym wydawać. Dobry depilator laserowy można dostać już za kilkaset złotych.

Depilacja laserowa to aktualnie najlepsza metoda na usuwanie włosów. Niewywołująca podrażnień, trwała i prosta metoda depilacyjna to absolutny hit. Ze względu na stosunkowo wysokie koszty nie ma zbyt wielu użytkowników.

Depilacja woskowa

Ostatnią opisywaną metodą usuwania włosów jest najtańsza. Jest to rozwiązanie z którego korzysta bardzo duże grono osób. Niestety nie można o nim powiedzieć, by było dobre i skuteczne. Depilacja woskowa ma to do siebie, że może być traktowana jako tymczasowe rozwiązanie. Trwałość depilacji jest bardzo krótka. Włosy odrastają bardzo szybko, przez co zabieg trzeba często powtarzać. Zaletą tego rozwiązania jest jednak cena.

Niestety poza brakiem dostatecznej trwałości depilacja woskowa ma także inne wady. Tą największą jest defekt zwany wrastającymi włoskami. Niestety pojawia się on bardzo często. Wrastające włosy po depilacji mogą doprowadzić między innymi do wystąpienia stanu zapalnego, czy zapalenia ropnego. Powinniśmy być świadomi tych konsekwencji. Aby ich uniknąć należy stosować różnego rodzaju kosmetyki po depilacji. W przeciwnym razie mogą nasza skóra będzie podrażniona. Pojawi się nie tylko defekt wizualny, ale także fizyczny (ból). Warto o tym pamiętać i być tego świadomym.

Podobne wpisy:

About the author /


Related Articles

Podobne artykuły:

  • Wallaboo sling Moda na Lato 2012 od Lanidor Wszyscy już wiedzą, jakie kolory rządzą tego lata. Każdy ze sklepów wręcz zachęca nas do kupna tysiącem …Więcej...
  • Wallaboo chusta Wiosna – lato 2012 od Mai Koteckiej Maja Kotecka projektantka, która widzi kobiety w prostych, a jednocześnie bardzo eleganckich …Więcej...
  • Wallaboo logo Ladies and Gentelman – Bizuu Theblondmuffin przygotowała dla Was ranking najlepszych kolekcji Fashion Philosophy Fashion Week Poland. …Więcej...
  • Wallaboo opinie Fashion Philosophy street style – FWP 2012 Będziemy się starali jak najszybciej zdawać Wam relację z Fashion Philosophy Fashion Week …Więcej...
  • Wallaboo nosidełko opinie Lviv Fashion Week – Felix Rodionov Jesień – Zima 2012/2013 Dziś wraz z blogerką Theblondmuffin przygotowaliśmy dla was relację z …Więcej...