Długość życia kosmetyków

Długość życia kosmetyków
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

odzywka-do-rzes-4Od czasu do czasu trzeba zrobić remanent w zapasach swoich kosmetyków, gdyż niestety nie są one wieczne! Na każdym opakowaniu kremu, tuszu czy cieni do powiek jest termin przydatności do użycia i gdy opakowanie zostaje otwarte jego żywot jest nawet krótszy niż ten, który widnieje na opakowaniu.
Długość życia kosmetyków w dużej mierze zależy od sposobu ich przechowywania: w zasadzie żadne kosmetyki nie „lubią” być przechowywane w środowisku gdzie panuje duża wilgotność i temperatura (a tak zwykle jest w łazienkach) i bezpośrednie działanie światła słonecznego. Dlatego łazienka to nie jest dobre miejsce dla naszych kosmetyków. Duże znaczenie ma także czy szczelnie zamykamy opakowanie po użyciu, czy używając na przykład pudrów czy cieni do powiek myjemy pędzelki i gąbki (na niemytych rozmnażają się bakterie, które następnie mogą być przenoszone do opakowania a następnie na twarz, co może skończyć się infekcją skóry czy zapaleniem spojówek).
Nawet perfumy się starzeją i gdy zmieniają na przykład kolor to znaczy, że nie nadają się już do użycia, gdyż mogą powodować alergie lub odbarwienie skóry.
Z tych właśnie powodów, co jakiś czas trzeba zrobić przegląd swoich zasobów i niektóre, (mimo, że w opakowaniu jest jeszcze sporo kosmetyku) po prostu wyrzucić…

Podobne wpisy:

About the author /


Related Articles

Podobne artykuły: